Perşembe, Haziran 28, 2007

Radar Live Planımı Yaptım

Şurada kalmış 2 gün. Ben daha programa bugün bakabildim. Artık bişeyler demek gerekiyordu. Oturdum düşündüm, programımı yaptım;
(W): Worldcard Sahnesi
(M): Miller Arena
29 Haziran Cuma;
21.00 Duman (W) Çadır kurmaktan fırsat kalırsa Duman'ı kaçırmamak gerek. Fazla kalabalık da olmaz tahminim. En son Rock'n Coke 2006'da gerek duymamıştım izlemeye. Bu sefer izlerim sanırım.

30 Haziran Cumartesi;
13.00 Fungu (W) Zeynep hanımın Fungu'suyla sonunda rastlaşabilicem sanırım. Merak içindeyim gerçekten söylenildiği kadar iyiler mi?

14.35 Neon (W) Hiç kuşkusuz en önde olucam. Tek sıkıntım Miller Arenadaki TNK ile çakışacak olmaları. Üzüldüm bu duruma baya.

17.45 DANdadaDAN (M) Sıra Solar Beach'i yıkmaya geldi. Yine en önde olucam, belki de sahne arkası;) Ama kalabalık olacağı kesin.

18.15 Beirut (W) İşte festivalin en kritik ve koşuşturmalı saati. DANdadaDAN henüz bitirmeden Beirut sahnede olacak. Muhtemelen sadece görüp Miller sahnesine geri dönücem. Zira orada DANdadaDAN sonrasında Easy Star All Stars da var.

19.00 Easy Star All Stars (M) Daha önce izledim. Çok eğlenceliler. Festival anındaki ruh halime göre Worldcard sahnesinde kalıp Beirut ve Nouvelle Vague'u tercih edebilirim. Şimdi bilemiyorum.

19.30 Nouvelle Vague (W) Baya merak ediyorum canlı performanslarını ama E.S.A.Stars'ın Radiohead coverlarına kurban edebilirim. Bilemiyorum şimdi.

20.45 The Magic Numbers (W) Pek aram yok. Bakıcam sadece. Pek umurumda değiller.

22.05 The Rapture (W) Eğlencelik. James'e hazırlık. Gidebildiğim en ön safhalara gidicem. Ama iddialı değilim. Güzel güzel, James öncesi iyi gidecek. Belki de heyecandan gözüm de görmeyebilir ama. James heyecanına arada kaynayabilir.

23.35 James (W) Haha. Bişey demeli mi ki? Buraya yazarken bile sıra James'e gelince heyecanlandım. Sahne önü bileti aldım ve Tim Booth'un hemen önüne gitmeye de kararlıyım. Off süper:) Umarım festivalin benim için erken bitmesine sebep olmaz. Ama olacak gibi.
1 Temmuz Pazar;
13.40 Clique (M) Pek hoşlanmadım ama alternatif olabilecek bişey yok bu saatte. Popcorn'u hiç sevmedim zira. Bilmiyorum belki de izlemem Clique'i de.

15.40 Sakin (W) Haftasonunun en güzel anlarından biri. En önden en yüksek sesle destek. Solist Onur diyor ki; hepberaber ağlayacağız.
17.00 Piano Magic (W) Çok hoş ama Gevende sevgime kurban gidecek. Başlayacağım ama sonunu getirmeyeceğim.

17.45 Gevende (M) Haftasonunun en güzel anlarından biri daha. Yine en önde ve dört gözle.

19.00 Peter Bjorn And John (M) Plan B'ye göre daha ideal bir seçim bence. Çok sevdiğimi söylemem ama. Görmelik sadece.

20.45 Juliette And The Licks (W) Juliette Lewis'i izlememek için karşısında çoook güçlü bir rakip olmalıydı. Ama olmaz tabi. Ama sonrasında koşarak Cocorosie'ye yetişmeli.

21.30 CocoRosie (M) Sierra ve Bianca'yı sevmiyorum ama bir de canlı görmek gerekiyormuş gibi geliyor. Ağzım açık izlemeyeceğim kesin ama.

22.00 Cansei de Ser Sexy (M) Brezilyalılar Kelis'e rakip saatte. Onlarla başlayacağım kesin ama sonuna kadar dayanabilir miyim bilmiyorum. Çok da sevmem. Ama Kelis'i hiç sevmem.

23.30 Groove Armada (W) Sırf pazar gecesinin headlinerı olmayı hakedebilecekler mi diye izlemeyi düşünüyorum.

2 Temmuz Pazartesi;
15.20 DDR (M) En çok merakla beklediğim amatör gruplardan. İlk kez karşılaşıcaz. Çok methediliyorlar.
16.35 Ars Longa (M) Yine merak edip de bir türlü gidip izleyemediğim bir grup Ars Longa da. Myspacelerinde çok dinledim ama canlı ilk kez olacak.

17.50 Kafabindünya (M) Değişen kadrolarıyla ilk defa dinleyeceğim. İnşallah eskisi gibidir. Çok iyilerdi.
19.55 The Horrors (W) Onların sadece saçtan ibaret olmadığını düşünen kesimdenim ben de. Kaçırılmasın.

21.10 The Long Blondes (W) En güzel anlardan biri daha. Rough Trade Records'un ruhu inecek aramıza. Çok heyecanlı.

22.30 Marilyn Manson (W) Sahne şovunu görmek için heryere gidilirdi, ama o geldi ne güzel. Hiç dinlemem ama görmeyi çok istiyorum. Araya Lost Hideaway soundtracki için yaptığı iki şarkı "I Put A Spell On You" coverı, "Apple Of Sodom" veya Matrix "Rock Is Dead"i sokuşturmazsa sadece ağzım açık seyretmekle kalıcam.
Şimdilik planım bu gibi. Toplam 25 grup dinlemeyi düşünüyormuşum. Tabiki festival hali, arkadaş hatırı, şu-bu olacak ve değişiklikler olacaktır benim programımda. Sony Ericsson Walkman Arena'ya hiç uğramayacağm gibi görünüyor ayrıca. Çalsın dursun djler. Neyse. Gelenlere iyi eğlenceler.

2 yorum:

muzo dedi ki...

groove armada pazar gecesini hak etti mi sence?

serdarcharliebrown dedi ki...

cocorosie'nin çıkışı gecikince css de geç çıktı. groove armada'yı görmedim bile. bu bile belki de haketmediklerini gösteriyordur. bilmiyorum.