Cumartesi, Temmuz 22, 2006

jeff buckley, grace, forget her

Image Hosted by ImageShack.us

gözümü açmak bile istemiyorum. grace'i açtım dinliyorum. onunelinden çıkan tek albüm. jeff buckley hakkında yazmak ne kadar zor bişeymiş meğer. denemeliyim.

bu bir istek değil refleks gibi birşey muhtemelen. ya da bir ihtiyaç. bilmiyorum. mojo pin ve grace sırasında zaten sadece bunu neden yaptığımızı anlamaya çalışmakla geçiyor. biradan bir yudum aldığınızda last goodbye'ın başlaması ne kadar garip bi duygudur. "this is our last goodbye,i hate to feel the love between us die but it's over" tek yudumda çarpılıp sarhoş olmanın en kolay yolu. tam ihtiyacınız olan şey oluyor bu bazen. baş ağrısı gidiyor. lilac wine zaten ne zaman geçti gitti anlamadık bile. ta ki so real'da michel tighe gitarı patlatınca ayılıyorsunuz. ayılmaya pişman olmamak elde değil. arkasından gelen cümle "i love you, but i'm afraid to love you". bunun basit bi cümle olduğunu düşünmenin jeff buckley dinlemekle çelişmek olacağını bilenler bir yudum biraya daha ihtiyaç duyarlar. "that was so real". yudum iyi ayarlanır da hallelujah'ın başında jeff'le birlikte o nefesi alınabilirse bu leonard cohen cover'ına daha bi kaptırıyor insan kendini. düşünmeye ne gerek var ki. gelecek kaygısı, iş hayatı, dersler, arkadaşlar, aile, sevgili,... ne gerek var ki düşünmeye. albüm bitince yaşıyor olur muyum acaba? "lover, you should`ve come over" çalıyor bir bakıyorsunuz ki ve jeff bas bas "it's never over" diyor. "'cause it's not too late".

bildiğimiz şey şu ki albüm bittiği zaman pek de iyi durumda olmayacağız. o zaman geç olucak. "Eternal Life is now on my trail, got my red glitter coffin, man, just need one last nail" aman tanrım eternal life. yoksa bu zamana kadar jeff bizi bunun için mi hazırlamış? "and as your fantasies are broken in two did you really think this bloody road would pave the way for you? you better turn around and blow your kiss hello to life eternal, angel" bu kadarla da kalmıyor. "there's no time for hatred, only questions. what is love, where is happiness, what is life,where is peace? when will I find the strength to bring me release?" biraz fazla içmeye ihtiyaç var bu anda.

bazen düşünüyorum da, acıyı daha büyük acıyla bastırmak diye bişey gerçekten var. sıkıntılı bi anda, bir sevdiğiniz öldüğünde, kolunuz kırıldığında, kimbilir bir dersten kaldığınızda, aldatıldığınızda ya da sevgilinizin sizi sevmediğini öğrendiğinizde, yada ne bileyim sizi gerçekten üzecek bir anda jeff buckley dinlemek biraz rahatlatıcı bişey oluyor. ben böyle yapıyorum. bu beyefendinin bu kadar çabuk ölmüş olması o kadar kötü ki, benim başıma gelen onun yanında hiç kalır düşüncesi geliyor akla. en azından benim aklıma. elim hep jeff'e gidiyor o yüzden de. "With your head in your hands and her kiss on the lips of another. your eyes to the ground and the world spinning round forever. asleep in the sand with the ocean washing OVER." bitmiş. hmmm yaşıyorum. forget her gerekli.


While this town (is) busy sleeping,
All the noise has died away.
I walk the streets to stop my weeping,
(Cause) she'll never change her ways.

Don't fool yourself, she was heartache from the moment that you met her.
And my heart is so still
As I try to find the will
To forget her, somehow.
I think I've forgotten her now.

Her love is a rose, pale and dying.
Dropping her petals in land unknown
All full of wine, the world before her, was sober with no place to go.

Don't fool yourself, she was heartache from the moment that you met her.
My heart is frozen still as I try to find the will to forget her, somehow.
She's somewhere out there now.

Well my tears falling down as I try to forget,
Her love was a joke from the day that we met.
All of the words, all of her men,
all of my pain when I think back to when.

Remember her hair as it shone in the sun,
the smell of the bed when I knew what she'd done.
Tell yourself over and over you won't ever need her again.

But don't fool yourself,
she was heartache from the moment that you met her.
My heart is frozen still
as I try to find the will
to forget her, somehow.
She's out there somewhere now.

Oh She was heartache from the day that I first met her.
My heart is frozen still
as I try to find the will
to forget you, somehow.
Cause I know you're somewhere out there right now.

tekrar gerekli.....tekrar gerekli.....tekrar gerekli...................


Jeff Buckley - Forget Her

Hiç yorum yok: